Pripravujeme

1597-fb_851x315_sezona3

a. p. čechov / V I Š Ň O V Ý  S A D

trochu smutná komédia 

réžia / Roman Polák 

Po šiestich rokoch sa do Martina vráti režisér Roman Polák, aby nás konfrontoval s erbovým titulom ruskej dramatiky - v Čechovovej tragikomédii na seba narážajú dva svety - minulosť a súčasnosť bojujú o budúcnosť. Inscenácia doplní a na istý čas uzavrie dramaturgický výber z ruskej klasiky - a ku Gogoľovi, Ostrovskému a Gorkému pribudne aj Čechov.

11 / 11 / 2017 / NÁRODNÝ DOM 

hrajú

Ranevská / Jana OĽHOVÁ, Aňa / Jana KOVALČIKOVÁ, Varia / Lucia JAŠKOVÁ, Gajev / Ján KOŽUCH, Lopachin / Marek GEIŠBERG, Simeonov - Piščik / Michal GAZDÍK, Trofimov / Jaro KYSEL, Charlotta / Ľubomíra KRKOŠKOVÁ, Duňaša / Barbora PALČÍKOVÁ, Jepichodov / Tomáš GREGA, Jaša / Daniel ŽULČÁK, Firs / Viliam Hriadel, a. h.

s. zweig, l. brutovský / B I O L Ó G I A  P O L I T I K A  -  F O U C H É ! ! ! 

rocková pseudoopera 

réžia / Lukáš Brutovský

Divadelný koncert venovaný človeku, ktorého životný príbeh je esenciou bezcharakternosti. Joseph Fouché, nedostižný vzor všetkých intrigánov, využil vo svoj prospech všetky turbulené zvraty pred, počas a po francúzskej revolúcii  - a vždy v pozícii šedej eminencie s vplyvom “európskych rozmerov”. Rocková pseudoopera v réžii Lukáša Brutovského bude nielen napínavým hudobným rozprávaním o časoch, kedy gilotíny prakticky nevychladli, ale hlavne nadčasovým frapujúcim politickým školením pre cynikov.

02 / 02 / 2018 / ŠTÚDIO 

hrajú

Jana KOVALČIKOVÁ, Alena PAJTINKOVÁ, Barbora PALČÍKOVÁ, Zuzana ROHOŇOVÁ, Marián FRKÁŇ, a. h., Tomáš GREGA, Jaro KYSEL, Tomáš MISCHURA, Daniel ŽULČÁK

w. shakespeare / K R Á Ľ  L E A R

tragédia o cestách k šialenstvu

réžia / Dodo Gombár 

Režisér Dodo Gombár sa po Hamletovi rozhodol prevetrať ďalšieho Shakespeara. Kráľ Lear je obrazom doby v ktorej “blázni vedú slepcov”, je tragédiou moci, ale predovšetkým tragédiou človeka. Lear, jedna z najvýraznejších mužských dramatických postáv, je dobre načasovanou výzvou pre Jána Kožucha a široká shakespearovská krajina otvára režisérovi mnoho interpretačných možností.

13 / 04 / 2018 / NÁRODNÝ DOM

hrajú

Ján KOŽUCH, Eva GAŠPAROVÁ, Jana KOVALČIKOVÁ, Alena PAJTINKOVÁ, Barbora PALČIKOVÁ, Zuzana ROHOŇOVÁ, Michal GAZDÍK, Marek GEIŠBERG, Tomáš GREGA, Jaro KYSEL, Tomáš MISCHURA, Tomáš TOMKULJAK, a. h., František VÝROSTKO, Tomáš TUREK a. h.

d. gieselmann / F Ó B I E

groteskný kolotoč 

réžia / Lukáš Brutovský 

Bizarná mozaika dramatických a pseudodramatických situácií okolo sobáša, ktorý sa možno ani neuskutoční. Hra je ironickým komentárom krízy medziľudských vzťahov, grotesknou štúdiou neschopnosti komunikovať - a to nielen medzi zúfalými snúbencami, ale aj medzi ich rodičmi a priateľmi. David Gieselmann ponúka hercom šesť vynikajúcich komediálnych rolí, pracuje so zámenami, prevlekmi až do tej miery, že postavy a diváci v závere pociťujú čosi ako krízu identity. Hru uvedieme v slovenskej premiére.

08 a 09/ 06 / 2018 / ŠTÚDIO

hrajú

Claire / Alena PAJTINKOVÁ, Clemens / Tomáš GREGA, Claus - Claes, Daniel / František VÝROSTKO, Loretta, Lara / Eva GAŠPAROVÁ, Siegrid / Lucia JAŠKOVÁ, Steffo / Tomáš MISCHURA

Stretneme ťa v divadle!