Program

 

Fascinujúci obraz manželstva, s jeho démonmi, žiarlivosťou, pokrytectvom, egoizmom, zaslepením, ošúchanosťou, ťažkopádnosťou a na druhej miske váh sú nezabudnuteľné spomienky, zviazanosť, humor a neha.
„Nikdy som nepochopil,k akému žánru patrí manželský život. Je to tragédia alebo komédia?," tento výrok Erica-Emmanuela Schmitta veľmi presne charakterizuje celú hru. K jej napísaniu ho údajne podnietilo to, že nepoznal hru o láske, ktorá pretrvá. Existujú tisícky hier o láske, ktorá sa skončí, najslávnejšia - Rómeo a Júlia - hovorí o jej začiatku a konci zároveň, ale zatiaľ nik nenapísal hru o pretrvávajúcej, manželskej láske. Veď akí by asi boli Shakespaerovi milenci po pätnásťročnom spolužití?
Súčasný francúzsky dramatik a prozaik Eric-Emmanuel Schmitt sa v priebehu desiatich rokov stal jedným z najčítanejších a najuvádzanejších autorov na svete. Jeho knihy boli preložené do 35 jazykov jeho hry sa pravidelne hrajú vo vyše 40 krajinách.

Účinkujú: Marta Sládečková, Milan Lasica
Réžia: Vladimír Strnisko

Po predstavení bude beseda s tvorcami.
Čaša vína od partnera Divadelného klubu Elesko
Vstupné: 28,00 EUR
Predpredaj vstupeniek: pokladňa SKD a STAHL REISEN

1402