Repertoár

Kontrabas

Monodráma nemeckého spisovateľa a dramatika Patricka Süskinda je slovenskej divadelnej verejnosti známa predovšetkým vďaka veľmi úspešnému naštudovaniu v Štúdiu L+S v hlavnej úlohe s Martinom Hubom. Táto inscenácia sa od svojej premiéry v roku 1988 hrala neuveriteľných 24 divadelných sezón.
Martinskí diváci si môžu pamätať inscenáciu spred pätnástich rokov, ktorú s Martinom Horňákom v hlavnej úlohe naštudoval režisér Dodo Gombár.

Slovenské komorné divadlo Martin v spolupráci s bratislavským Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava ponúka nový pohľad na tento slávny Süskindov text. Nový preto, že naše naštudovanie v réžii Romana Poláka je divadelným predstavením i koncertom zároveň. Je divadelným stretnutím generácií, stretnutím otca so synom, stretnutím človeka s minulosťou, so sebou samým. V hlavných úlohách sa predstavia herec František Výrostko, ktorý je hercom a riaditeľom divadla v Martine a jeho syn František Výrostko mladší, ktorý je hudobníkom, hráčom na kontrabas, koncertným umelcom pôsobiacim v mnohých domácich i zahraničných telesách so zameraním na súčasnú vážnu hudbu. Süskindov text je východiskom pre hereckú interpretačnú virtuozitu.

Predstavenie trvá 90 minút bez prestávky


Realizačný tím:

Autor: Patrick Süskind
Preklad: Martin Porubjak
Dramaturgia: Róbert Mankovecký
Scéna: Jozef Ciller
Kostýmy: Jozef Ciller
Réžia: Roman Polák

Osoby a obsadenie:

Kontrabasista: František Výrostko
Kontrabasista ml.: František Výrostko ml.

Premiéra inscenácie:

6. 11. 2014

Newsletter SKD Martin

Odošli svoju e-mailovú adresu a získaj najnovšie informácie z tvojho divadla.

Odber noviniek môžeš kedykoľvek zrušiť. Urobíš tak kliknutím na ZRUŠIŤ ODBER priamo v Newsletteri.
Ak máš problém s registráciou, napíš nám na online@divadlomartin.sk